החידושים האחרונים בתחום הדאודורנטים

קרם נגד זיעה של חלאבין 55 שקל בפארמים
בימי הקיץ הלוהטים כולנו מבקשים דאודורנט אפקטיבי שימנע את ריח הזיעה ויעניק תחושה טובה, קרירה ורעננה יותר. מהם החידושים האחרונים בתחום הדאודורנטים?

 

בתמונה: קרם נגד זיעה של חלאבין. 55 שקל בפארמים

הזעה היא תהליך פיזיולוגי טבעי של הגוף, שבאמצעותו אנו מקררים את עצמנו,  שומרים על טמפרטורה קבועה, נפתרים מתוצרי לוואי של הפסולת המטבולית ומווסתים את התקינות התרמית בגוף.

הדאודורנט נועד להפחית את הריח הרע מבית השחי בעזרת חומרי בישום המעניקים לאזור ניחוח סימפטי יותר.

את הדאודורנטים ניתן לחלק לשתי קבוצות: דאודורנטים הממסכים את ריח הזיעה, ודאודורנטים המונעים אותה (אנטי פרספירנטים).

"קבוצת הדאודורנטים הראשונה, תכליתה למסך את ריח הזיעה. ריחות מסוימים אכן מצליחים לעשות זאת לזמן קצר, ואילו ריחות אחרים יוצרים תערובת של ניחוח הבושם עם ריח זיעה מופחת. קבוצה זו אינה מספקת מענה מוחלט למניעת הריח. קבוצת הדאודורנטים השנייה מספקת פתרון הולם ופועלת בשני מישורים: היא מנטרלת את הגורם לריח הזיעה – החיידקים ומאפשרת פעילות תקינה של בלוטת ההזעה  ללא התערבות של אטימת הנקבוביות האחריות על הפרשת הזיעה מהגוף", אומר גל אלטמן – המדריך הראשי בחברת חלאבין.

 

שימוש מושכל בדיאודורנטים

 

מספר שעות מוגבל

 

הדיאודורנטים פועלים למניעת ההזעה וניטרול ריח הזיעה למשך מספר מוגבל של שעות (לרוב מצוין בחזית המוצר מס' שעות מקסימאלי) אולם האפקטיביות שלהם קשורה גם בתנאי האקלים, הפעילות הגופנית, התזונה ואף המצב ההורמונאלי שלכם.

 

נקי ויבש

 

לפני השימוש בתכשיר על בית השחי להיות נקי ויבש (רצוי לאחר מקלחת) על מנת לאפשר לו למקסם את פעילותו במניעת ההזעה/זיעה.  כמו כן אין למרוח דאודוארנט או להתיז על עור אשר עבר גילוח, יש להמתין כ-24 שעות.  כלל זה חשוב שבעתיים בדיאו' אנטי פירספראנט המכילים אלומיניום, היות והחתכים הקטנים שאינם נראים לעין מאפשרים מעבר קל יותר של מלחי האלומיניום פנימה אל תוך הגוף.

 

ההיצע הקיים בשוק הדיאודורנטים

 

התכשירים מתחלקים ל-2 קבוצות עיקריות: דאודורנטים אנטיפרספירנט – למניעת הזעה ודאודורנטים למניעת ריח. הדאודורנטים למניעת ריח מכילים חומרים אנטי-בקטריאליים ואנטי-ספטיים, שמטרתם להגביל את שגשוגם של חיידקים החיים בבית השחי הגורמים לריח הרע ללא כל התערבות בפעילותן של בלוטות הזיעה, ואילו האנטיפרספירנט פועל באופן ישיר על בלוטות הזיעה להקטנה ולצמצום פעולת הפרשת הזיעה  שמפריש הגוף.

 

אומרים "לא" לאלומיניום

 

מוצרי האנטיפרספירנט מכילים מלחי אלומניום, הפועלים באופן ישיר על בלוטות הזיעה, מקטינים ומצמצמים את פעילותן להפריש זיעה. לא מעט אנשים סובלים מרגישות לאלומיניום ובנוסף האזהרות מפני מלחי האלומיניום בדיאודורנט הרווחות בשנים האחרונות –  לכן עדיף (לבעלי עור רגיש בפרט) להשתמש בדיאודורנטים נטולי אלומיניום.

 

אלכוהול, לא בבית שחינו

 

רוב התכשירים הקיימים כיום להפגת או למניעת זיעה נטולי אלכוהול ומיוצרים על בסיס מים או סיליקון. ככלל, רצוי להימנע מתכשיר המכיל אלכוהול, שעשוי לגרום לגירוים בעור בעיקר על עור משופשף או מגורה לאחר גילוח.

 

גבר/אישה

 

קיים הבדל בין דיאודורנט המיועד לגברים ודיאודורנט שפונה לנשים. מעבר לריחות השונים, הדיאודורנטים המיועדים לגברים מכילים חומרים פעילים בריכוז גבוה יותר. כמו כן כדאי ורצוי להשתמש בדיאודארנט מסוג תחליב היות והוא חסכוני יותר והכמות בו מדודה, יתרון נוסף בדאודוארנט קרם הוא כי מרכיב הריח אינו קיים ולכן אין התנגשות עם הבושם החביב עליכם/ן.

 

חדש על המדף

 

 "העלייה בפופולריות של הפעילות הגופנית מחייבת זיהוי של מתן פתרונות לצרכים חדשים בפיתוח מוצרים נוגדי ריח זיעה. אם בעבר פעילות בחדר הכושר נתפסה כמעוזם של מפתחי הגוף בלבד, שהרי כיום חל שינוי תפיסתי רחב וגלובלי במסגרתו ההתייחסות לפעילות גופנית השתנתה והיום הפעילות הגופנית שכיחה בכל רבדיי האוכלוסייה (נשים, גברים, מבוגרים וצעירים כאחד).

"שינוי זה הוליד מציאות חדשה בה בעקבות האינטנסיביות המודרנית והמודעות לחשיבות הפעילות הגופנית, אנשים מזיעים יותר, והמציאות הזאת אילצה את ענף הדאודורנט למתן פתרונות ופיתוח טכנולוגי חדש. לא עוד תכשיר סטנדרטי ובסיסי כי אם תכשיר רב עצמה לפעילות רבה יותר. ובהתאמה SPORTS DEO – נועד למיגור ריח הזעה גם בפעילות גופנית מאומצת עד שבוע ימים", אומר יעקב ברדה, סמנכ"ל השיווק של תעשיות חלאבין.

"על הדאודורנט מוטלת כידוע אחראיות גדולה ואתגר לא פשוט במניעת ריח זיעה אולם אם לתכשיר יש גם ערך מוסף שהמשתמש יכול לקבל ממנו זה בבחינת רווח אמיתי של המשתמש", קובעת ד"ר ג`ני שטיימן, נטורפתית, מומחית לקוסמוטולוגיה טיפולית ומדריכה בחברת מאג`יריי.

וכך דאודורנט קרם "פרש פלוס" של מאג`יריי מטפח את העור באזור בית השחי הודות לנוכחותה של תמצית צמח מרפא בשם Witch Hazel הידועה בשמה "אגוז המכשפה" הפועלת למניעת גירוים מאזורים שסובלים משפשופים רבים, כמו גם בהפחתת אדמומיות ובהרגעה מתחושות צריבה וגרד.

חברת שביט מציעה 2 דאודורנטים מטפחים ללא אלומיניום האחד מועשר בשמן אובליפיחה המגן על העור, מטפח אותו ומסייע במקרים של פגעי עור שונים והשני בתוספת שמן עץ התה האוסטרלי, המופק מעלי הצמח Melaleuca Alternifolia, המסייע בהקלה במצבים של תחושת גירוי מקומי.

סבוקלם השיק דאודורנט אנטי-פרספרנט ייעודי לבעלי עור רגיש המכיל אלומיניום איכותי ונדיר מסוג זירקוניום, בעל מולקולות גדולות שאינן נספגות בעור. בנוסף מציינת היצרנית כי התכשיר נבדק ונמצא מתאים גם למי שרגיש לאלומיניום.

המותג דוקטור עור מציע בסדרת young צמד דאודורנטים (לו ולה) על בסיס אבץ פעיל המטהר את העור, מפחית ריח הזעה ומנטרל ריחות רעים וזאת מבלי לפגוע במנגנון ההזעה הטבעי. בנוסף מכילים התכשירים ויטמין E הנחשב לנוגד חמצון המגן על העור מפני נזקי הרדיקלים החופשיים, שמנים צמחיים – כותנה, קלנדולה וקמומיל לריכוך העור וג`ל אלוורה, התורם להרגעה מידית של העור.

במותג ניוואה מציעים את DRY FRESH – עם נוסחה פעילה המכילה שני רכיבים נוגדי זיעה הפועלים במיוחד נגד הרטיבות בית השחי.

דאודורנט סטיק "דאו פיור" של ביותרם מכיל אלוורה אורגנית להגנת והרגעת העור בבית השחי, כמו גם תמצית תפוז אורגנית, גליצרול ושמנים שנועדו לווסת את פעילות הזיעה תוך נטרול הניחוח הרע.

מותג טיפוח הגוף אדידס (דנשר) מציע את Adipower – סדרה עם טכנולוגיה המאפשרת הגנה של עד 72 שעות.

חברת וישי מציעה דאודורנט סטיק למגע עור יבש.

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support