חיזוק המערכת החיסונית דרך הורדת חרדות – להתגבר ולהתמודד עם וירוסים

וירוס הקורונה חיזוק המערכת החיסונית

מאת ד"ר יצחק דרימר

 

בימים אלה של בהלת הקורונה, שבהם אנחנו נמנעים מלצאת מבתינו בשל ההתפשטות המהירה של הווירוס, המערכת החיסונית שלנו עלולה להיפגע כתוצאה מהמתח וחוסר הוודאות – כמה זמן עוד נהיה בסכנה? כמה זמן ייקח עד שתימצא תרופה לקורונה, כמה קורבנות יהיו למחלה? 

הרפואה הקונבנציונאלית מציעה בשלב הזה טיפולים משמרים בלבד, חיסונים נמצאים בשלבי פיתוח והתרופה היחידה שיש למדע להציע היא לשמור על מערכת חיסונית חזקה. כיצד הרפואה האולטימטיבית יכולה לעזור?

ברפואה האולטימטיבית אנו מדברים רבות על הצורך לשמור על אנרגיה גבוהה, והאנרגיה הזאת מוזנת מפעילות ביוכימית המפרישה הורמונים המעניקים תחושה של ביטחון לאדם. אפשר להסביר זאת באופן הבא: מערכות הגוף קשורות זו בזו ומזינות זו את זו, כלומר האדם הוא חלק מהמחשבה, מההתנהגות והביטוי שלו. כך שמערכת החיסון למעשה תלויה במחשבה של האדם, ומגיבה אליה.

כאשר האדם מתמקד בדברים חיוביים, הוא מייצר מחשבות בונות, ומפריש הורמונים של ביטחון, יציבות ושמחה, והמערכת החיסונית מגיבה בהתאם – כלומר מפרישה סרטונין, דופמין ואוקסיטוצין – הורמונים של שמחה וביטחון. מנגד, כאשר האדם עוסק בחששות ודאגות, המערכת ההורמונלית שלו מייצרת הורמונים של לחץ ותעוקה – קורטיזול ואדרנלין, המאותתים לגוף שהוא נמצא בסכנה, כך שכל משאבי הגוף נכנסים למגננה ומחלישים את המערכת החיסונית.

 

אם כך – למחשבות שלנו יש יכולת השפעה על המערכת החיסונית?

 

אמת. כאשר אנו חווים מתח ובהלה, הגוף שלנו מייצר הורמונים של מתח ולחץ. זהו מצב ביוכימי אשר נחווה על ידי המח כ"אמתי". התפשטות של נגיף היא דרך נוספת לבטא את היציאה מהאיזון ומהנתיב שאליו יועד האדם, וכיוון שמדובר על תופעה שחוות מעל 100 מדינות בעולם, הרי שאפשר לקחת את הרעיון במבט רחב יותר – כך שהאנושות עצמה יצאה מהתדר והרטט שלה, כלומר מהאיזון.

נגיפים מחייבים את כולנו לחזק את מערכת החיסון דרך הורדת חרדות. כאמור, אפשר להתחיל מסדרה של מחשבות בונות, המאפשרת להשפיע על הסביבה החיצונית – זהו כלי בסיס, שניתן ליישם בכל עת, ובאמצעותו ניתן לייצר הורמונים של שמחה וביטחון. אפשר להימנע או לצמצם כמעט לחלוטין את החשיפה לדיווחים אודות הווירוס, וחשוב להשקיע מאמצים בחיזוק בריאות הגוף והנפש.

 

אילו פעולות נדרשות על מנת להתגבר על וירוסים ותחלואות מערכת הנשימה?

על מנת להתגבר על וירוסים ונגיפים נדרשות שתי פעולות:

האחת – פעולה מחשבתית, שבאה לידי ביטוי על ידי אימוץ מחשבות בונות שמייצרות מעגל המשמר את העוצמה הפנימית, הרטט והתדר (ובמילה אחת: הרדר), והשנייה – פעולה מעשית – על ידי הקפדה יתרה בענייני ההיגיינה נטילת ידיים, שטיפת כלים, אימון גופני מספק ואכילת מזונות שמביאים לבסיסיות הגוף (לעומת חומציות).

 

האם קיימת נוסחה להישאר בריאים ולשמור על רמה אנרגטית גבוהה?

 

כל דבר בעולם וביקום נמצא ברטט ותדר. עקב זה שאנו עשויים מאטומים הנמצאים בתנועה מתמדת, לכל אדם יש את הרדר הספציפי שלו. הרדר זהו החותם האנרגטי-אנושי-קוסמי שלנו, והוא מתבטא בצורה ייחודית, כלומר בקיום שלנו. כשאנו עוזבים את הגוף, גם הרטט והתדר שלנו עוזבים את הגוף.

בעולם הדתי הרעיון הזה נקרא נשמה. חשוב לדעת את הרדר, אבל חשוב יותר לדעת האם הקיום שלי נמצא במימוש הפוטנציאל שלו, האם הרדר שלי מעומעם או מועצם? שלושה דברים יערערו אותו:

1.אם המחשבות שלי מחלישות אותי
2. אם המזונות והשתייה לא איכותיים
3. אם ישנן בעיות פיזיקליות שמורידים את האנרגיה (מחלות ומכאובים)

כאשר מבינים זאת ושומרים על הרדר מועצם, לא חווים מחלות, לא חווים פגיעות ויש רמת ביטחון פנימי גבוהה על אף נסיבות הסביבה, כלומר נסיבות הסביבה לא יערערו אתכם, כולל עניינים הקשורים במעמד הכלכלי, כיוון שהרדר הפנימי מועצם.

 

על מה נשען הרעיון?

על המכניקה הקוונטית. אנרגיה שווה למסה ולמהירות בריבוע. היום מבינים שהסביבה האנרגטית משפיעה על הגנים שלנו ולא הגנים עצמם. ישנם רופאים רבים, שהגיעו מעולם הפיזיקה הרגילה, ומבינים שעליהם להכניס למשוואה את המערך האנרגטי כדי לקבל תמונה רחבה על בריאותו של האדם ולהעניק לו את הטיפול שמשיב אותו לאיזון.

 

הכותב הוא ד"ר לכירופרקטיקה ומנהל את מרפאות מרכז דרימר לבריאות

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support