אלרגיה

אלרגיה היא תגובה מוגזמת של מערכת החיסון. מערכת החיסון תוקפת את תאי הגוף הבריאים, בעת אלרגיה הגוף נחשף לגירוי יתר ומערכת החיסון מגיבה בהתאם, גם כשהיא אינה נחשפת לחומרים שאינם מסוכנים לגוף וחלקם אף חשובים לו.
אחד מתפקידה העיקריים של מערכת החיסון היא לאתר ולזהות גופים זרים או שונים מתאי הגוף הבריאים, במידה והיא מזהה גופים זרים כגון חיידקים, פטריות, ווירוסים, טפלים ואף תאי סרטן היא פוגעת בהם. בעת אלרגיה בדומה הגוף מזהה את האלרגן לגוף, מערכת החיסון מזהה את האלרגן כגוף זר וכתגובה ישנה שרשרת תהליכים כימיים המשחררים לגוף מגוון רחב של חומרים כימיים ובניהם חלבון הנקרא היסטמין. חומרים אלו אחראים לתגובה האלרגית שיכולה לבוא לידי ביטוי בגרד, עיטוש ועד מצבים קיצוניים של קוצר נשימה, חנק כתוצאה של בצקות ואף צמיחת לחץ דם ומוות.

כ- 15% מאוכלוסיית המדינה סובלים מתופעת אלרגיה. כ- 20% סובלים מאסטמה ו – 2% סובלים מאלרגיה למזון. משנה לשנה האלרגיות מתגברות באוכלוסייה. הסיבות להופעת אלרגיות הן רבות ומשולבות, כגון סיבות תורשתיות, מרכיבי מזון אלרגניים, חוסרים תזונתיים, זיהומים כרוניים כגון טפילי מעיים, חיידק הליקובקטור פילורי, קנדידה. הגורם של זיהום סביבתי תורם אף הוא את חלקו מחד בסביבה מזוהמת, ומאידך סביבה נקייה מדי המונעת מהילדים בגיל צעיר מאוד להיחשף ל"מזהמים טבעיים". חשיפה זו מסייעת להבשלה של מערכת החיסונית ומונעת התפתחות של אלרגיות.

טיפול באלרגיות ע"פ הרפואה הקונבנציונלית

טיפול באלרגיות על פי הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בעיקר ברמת הסימפטומים של האלרגיה. האסטרטגיה היא בעיקר דיכוי של מערכת החיסון של הגוף באמצעות תכשירים סטרודאידלים. דיכוי מערכת החיסונית של הגוף עלול להביא לעלייה השיעור של הזיהומים בגוף ואך להביא לעלייה ניכרת של שיעור התחלואה בסרטן, זאת מעבר לשלל תופעות הלוואי של הסטרואידים.
טיפול באלרגיות על פי הרפואה הטבעית האסטרטגיה היא לא דיכוי המערכת החיסונית אלא גישה טיפולית של להרגיע ולביא לנרמול של מערכת החיסון של הגוף. הרפואה הטבעית בודקת תחילה אם ישי זיהומים כרוניים, לרוב זיהומים במערכת העיכול. זיהומים אלו מתישים את מערכת החיסון של הגוף. השימוש במגוון צמחי מרפא לשם טיפול בזיהומים השונים יעלים ואינם גורמים לתופעות לוואי כפי שנוצר בטיפול האנטיביוטי. במקביל יש לשקם את מצבו הכללי של הגוף וזאת על ידי בנייה תפריט תזונה נכונה הכוללת תזונה עתירת מרכיבים תזונתיים ומיעוט באלרגנים.
אלרגיה ותזונה

חשוב להעשיר את המזון בתוספים כגון ויטמין C, מינרלים, אומגה 3 ואבץ. שימוש במזון בעל נוגדי חמצון בעיקר מקבוצת הפלבנואידים ובעיקר קווארציטין, לדוגמה כורכום יעיל לטיפול באלרגיה. חשוב לשלב עם תזונה נכונה גם מרקחות צמחי מרפא היעילים לטיפול בקוצר נשימה, נזלת, שיעול, גרד ושאר תסמיני אלרגיה. דיקור סיני אף הוא יעיל ומומלץ לשלבו בטיפול. טיפול טבעי באלרגיה יביא לרוב לריפוי בשונה מהטיפול הקונבנציונלי שאינו מרפא אלא ממכר.

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support