בדיקות עיניים

רופאת עיניים פרטית

רובנו מכירים את בדיקת העיניים של בחינת מסםרים או אותיות שאנו עומדים ממרחק מסויים, אבל למעשה בדיקות עיניים נעשות ציוד משוכלל הבודק ומאחן מחלות הקשורות לעיניים.

קיימות מספר בדיקות עיניים המשמשות לבדוק את בריאות העיניים והראיה, והן חשובות לשמירה על בריאות העיניים ולזיהוי בזמן של בעיות רפואיות אופטומטריות או עיניות. הנה רשימה של סוגי בדיקות עיניים הנפוצים:

בדיקת ראייה

הבדיקה מתבצעת באמצעות טבלת ראייה (טבלת Snellen) שבה מתבקש המטופל לקרוא מספרים בשורות ממרחק סטנדרטי (6 מטרים). הבדיקה מאפשרת לרופא לדעת האם יש לך בעיה בראייה רחוקה והאם נדרש טיפול כגון משקפיים.

בדיקת אופטומטריה

במהלך הבדיקה, הרופא מודד את כוח התשבורת (רפרקציה)  של העיניים שלך באמצעות מכשיר מיוחד הנקרא אוטו-רפרקטומטר. זה מאפשר לזהות האם באמת ישנו חוסר בראייה רחוקה או קרובה כדי להמנע משקפיים לא נדרשות.

בדיקת לחץ  תוך עיני  (טונומטריה)

הבדיקה משמשת לזיהוי של גלאוקומה, מחלה של לחץ תוך עיני גבוה היכולה לגרום לנזק רציני לראיה אם לא מטופלת בזמן. לפני בדיקת הלחץ , רופא העיניים ישים לך טיפות מרדימות בצבע צהוב שמשפיעות על פני שטח העין רק ל5 דקות ולא מטשטשות ראייה. אז רופא העיניים עשוי לבקש ממך לנשום עמוק ולהסתכל רחוק , כדי שיוכל למדוד לחץ את הלחץ התוך עיני בכל עין בנפרד באמצעות מכשיר עדין בצורת גליל שנוגע בעין. 

בדיקת רשתית לאחר הרחבת אישונים

במהלך הבדיקה, הרופא שם טיפות בעיניים שמסייעות להרחיב את האישונים כדי לראות בצורה טובה יותר את הרשתית , כלי הדם , עצב הראייה ומרכז הראייה ( המקולה) . השפעת טיפות ההרחבה נמשכת כ3 שעות. ..

בדיקה במכשירים מתקדמים

במידה ויש לך מחלת עיניים  כמו סוכרת או פרקינסון, יתכן שיומלץ לך לבצע בדיקות מתקדמות יותר עם מכשירים חדשניים שיכולים לזהות נזקים ברמת רזולוציה  גבוהה יותר כמו שדה ראייה או OCT , שמבוצעים ע"י טכנאי במכון עיניים בבית חולים או מכון של הקופה ומפוענחים ע"י רופא עיניים.

מתי מומלץ להסתייע בשירותיו של רופא עיניים פרטי?

לפני שמגיעים להחליט האם להתייעץ עם רופא עיניים פרטי, כדאי להבין מתי כדאי לבחור בשירותיהם. הנה מספר סיבות ומצבים בהם יש לגשת לרופא עיניים פרטי.

במציאות של ימינו התורים לרופאים מומחים לעיתים דורשת המתנה של של מספר חודשים. ישנם מקרים שנוכל להמתין את הבעיה אינה חמורה או דורש טיפול בדחיפות. אך במקרים שיש חשש לבריאות שלנו במיידי מומלץ לגשת לרופא עיניים פרטי, או במקרים שאנו יודעים על מומחיותו של רופא בתת התמחות של הבעיה שאנו סובלים ממנה.

בעיות רפואיות בעיניים

אם יש לך בעיות רפואיות בעיניים כמו עיניים יבשות, דלקתות, גלאוקומה, אי שוויון באישונים, דמעות, רופא עיניים פרטי יכול להיות חיוני לטיפול יעיל ומותאם אישית.

טיפול רפואי מורכב

מקרים שבהם טיפול רפואי כמו ניתוח רפואי או שיש צורך בטכנולוגיה מתקדמת. רופא עיניים פרטי עשוי לספק פתרונות מהירים ומקצועיים. לא פעם ההתמחות של רופא עיניים שניתן להגיע אליו באופן פרטי בשל הניסיון שלו באותו תחום, כדח לדעת שאתה בידיים טובות.

המתנה ארוכה לטיפול

במקרים שבהם יש המתנה ארוכה לטיפול במערכת הבריאות הציבורית או במידה ואתה רוצה לקבוע פגישה רפואית מיידית, רופא עיניים פרטי יכול להיות הפתרון.

מקרים דחופים

אם יש לך תסמינים של בעיה בעיניים כמו כתמים שחורים, איבוד ראייה או ראייה כפולה. חשוב לפנות מהר אל רופא עיניים פרטי יכול להפוך לסקרן ולאבחן בעיה מסוימת.

בדיקות רגילות לבריאות העיניים

אם אין לך בעיות רפואיות ספציפיות בעיניים, בדיקות רגילות של בריאות העיניים יכולות לסייע לזהות בעיות בשלב מוקדם ולהקטין את הסיכוי להתפתחותן.

רופא עיניים פרטי יכול להיות אופציה טובה ומהירה לטיפול בבעיות עיניים. בכל מקרה, זה חשוב להתייעץ עם רופא כל בעיה שקיימת.

לסיכום, בדיקות עיניים תקופתיות הן חשובות לשמירה על בריאות העיניים והראיה, ויכולות לזהות בזמן בעיות רפואיות ואופטומטריות. חשוב להתייחס אליהן ברצינות ולבצען באופן תקופתי כחלק מרוטינת הבריאות.

חשוב לפנות אל רופאת עיניים מקצועית שתוכל לאבחן את הבעיה ולערוך בדיקות עיניים מקיפות.

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support