גסטריטיס

גסטריטיס היא דלקת ברירית הקיבה. רירית הקיבה מכילה את חומציות הקיבה ואנזימי עיכול, פגיעה באיזון של רירית הקיבה יכול להביא לנזק ברירית. ניתן לאבחן גסטריטיס כרוני וגסטריטיס אקוטי, הדבר תלוי בגורמים שונים.

הגורם העיקרי לגסטריטיס הינו חיידק הנקרא הליקובקטר פילורי. חיידק הליקובקטר פילורי יכול לגרום לכיב פפטי, דלקת במעי הגס ואף לסרטן. גורמים נוספים לגסטריטיס הינם נטילת תרופות כגון אספירין, חשיפה למחלה נגיפית או פטרייתית, כתוצאה של מצב לחץ ועוד.

הליקובקטר פילורי מצליח לשרוד את חומציות הקיבה בשל יכולתו לפרק את החומר הנמצא בקיבה שתנן וליצור חומר הנקרא מוניה הסותר את חומציות הקיבה. הליקובקטר פילורי התגלה לראשונה בתחילת שנות ה- 80, החיידק הליקובטקר פילורי נמצא אצל כל אדם ולרוב אין סימפטומים של המחלה, אצל אדם חולה המינון של החיידק גדול יותר , החיידק מתרבה ויוצר דלקת בקיבה.

הסיבות להופעת גסטריטיס

הסיבות להופעת גסטריטיס הם מערכת חיסון לקויה המאפשר לחיידק הליקובקטר פילורי להתרבות בקיבה, תזונה לקויה, מתח ואורח חיים לקוי, חוסר של פעילות גופנית. גורמים נוספים להופעת גסטריטיס הם אלרגנים, זיהום ויראלי, שימוש בתרופות אנטי דלקתיות.


סימפטומים להופעת גסטריטיס – דלקת בקיבה

אי נוחות בבטן, כאבי בבטן עליונה, איבוד תאבון, גיהוק, בחילות, הקאות, עייפות וחום.

טיפול בגסטריטיס

הטיפול הקונבנציונלי להופעת גסטריטיס הוא באמצעות אנטיביוטיקה. לרוב נטילת אנטיביוטיקה מסייעת בהעלמות הסימפטומים להופעת גסטריטיס אך לאחר זמן מה חוזרים הסימפטומים ואף מחריפים. הסיבה לכך שהאנטיביוטיקה הורגת גם את החיידקים הטובים בגוף ובכך מסייעת להתפתחות חדישה של חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה מחדש.

טיפול טבעי בגסטריטיס כולל טיפול משולב של הרס החיידק על ידי צמחי מרפא שאינם פוגעים במערכת החיסון של הגוף ובמערכת העיכול,בשילוב של תזונה נכונה וצמחי מרפא לשיקום רירית הקיבה, בנוסף ניתן לשלב דיקור סיני ושיאצו.

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support