דלקת אוזניים

דלקת אוזניים הינה מחלה שכיחה הנפוצה בעיקר בקרב תינוקות וילדים. דלקת אוזניים מלווה כאבים חזקים. טיפול טבעי בדלקת אוזניים הינו טיפול יעיל.

דלקת אוזניים היא אחת המחלות השכיחות בעיקר בגיל הילדות ובקרב תינוקות עד גיל ארבע. דלקת אוזניים לרוב מלווה בכאבים חזקים ובליקוי שמיעה. למעשה דלקות אוזניים פוקדות גם מבוגרים רבים.

ההגדרה היא קיומו של נוזל מוגלתי בחלל האוזן התיכונה. אבחון של דלקת אוזניים חשוב על מנת לטפל בדלקת בצורה הנכונה, טיפול בדלקת אוזניים באמצעות אנטיביוטיקה אינה פותרת דלקות הנגרמים מווירוסים, אך יחד עם זאת יוצרת עמידות של החיידקים הנמצאים בגוף כנגדה, כמו כן בעקבות נטילת האנטיביוטיקה אוכלוסיית החיידקים הטובים הנמצאים במעיים משתנה, דבר העלול להביא להופעת של זיהומים במערכת העיכול.

דלקת אוזניים – סוגים

דלקת אוזניים מאופיינת בכאב דוקר וחד באוזניים או בכאב הפועם באוזניים. דלקות אוזניים לרוב נפוצות בגיל הילדות. עם ההתבגרות מבנה האוזן משתנה והשכיחות שלה יורדת.

דלקות אוזניים מתחלקות לשלושה סוגים:

דלקת אוזניים חיצונית – הינה שכיחה יותר אצל מבוגרים, לרוב הגורם המרכזי הוא שחייה בברכה או בים. דלקת אוזניים חיצונית יכולה להיגרם גם מפטריות, מדלקות עור ומפסוריאזיס. דלקת אוזניים חיצונית באה לידי ביטוי בזיהום תעלת האוזן הנחסם על ידי לכלכוך בעור התוף החשוף להצטברות של פטריות וחיידקים.


>
לרוב דלקת אוזניים חיצונית מלווה בכאבים עזים, כאשר הדלקת נגרמת כתוצאה של פטריות התלונה העיקרית היא גרד באוזניים ותחושה של אטימות האוזן.

דלקת אוזניים של האוזן התיכונה – סוג שכיח של דלקת אוזניים בעיקר אצל ילדים ומקורו בזיהום חיידקי או נגיפי. דלקת אוזניים של האוזן התיכונה מאופיינת בזיהומים התוקפים את האוזן התיכונה וחוסמים את כניסת האוויר הנכנס דרך האף אל תעלת הניקוז הנמצאת באוזן התיכונה.
דלקת אוזניים באוזן התיכונה נגרמת מהצטברות של נזלת, במקרים אלו הילדים מתלוננים על חוסר יכולת לשמוע, חום, הקאות ובחילות.

דלקת אוזניים כרונית של האוזן התיכונה – דלקת אוזניים העלולה להיגרם כתוצאה של חור בעור התוף. התסמינים הם הפרשות מהאוזן, ירידה בשמיעה וריח רע מאזור האוזן.

טיפול בדלקת אוזניים

טיפול בדלקת אוזניים באמצעות אנטיביוטיקה שלא לצורך אינו פותר את בעיית הדלקת, לא פעם מתן אנטיביוטיקה גורם לעמידות של החיידקים, כך שבמקרה שיש צורך במתן אנטיביוטיקה בשל זיהום חיידקי האנטיביוטיקה אינה עוזרת.

טיפול טבעי יכלול טיפול באמצעות צמחי מרפא להקלה על כאבים, טיפול בדלקת וייבוש הנוזלים שהצטברו באוזניים. ובנוסף ניתן לשלב את הטיפול עם דיקור סיני ושינוי הרגלי התזונה.

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support