רפואה משלימה

טיפולי רפואה משלימה

תחום הרפואה המשימה תופסת יותר ויותר מקום בחיינו, אם בעבר המילה רפלקסולוגיה, רייקי או הילינג היה נשמע כמדע בדיוני, כיום יותר אנשים מטופלים באמצעות הרפואה האלטרנטיבית, הדרישה למטפלים הולכת וגדלה. מהי בדיוק רפואה משלימה ?

כיום יותר ויותר אנשים פונים לטיפולי רפואה משלימה, חלק פונים לאחר כשלון הרפואה הקונבנציונלית ויש הפונים כטיפול משלים. טיפולי רפואה משלימה הינם טיפולים נעימים, המסייעים לגוף לטפל בעצמו ולהגיע לאיזון.

רפואה משלימה הינו מונח הכול מגוון של שיטות טיפולים של הגוף והנפש שאינם נחקרו באמצעות המדע התקני. למעשה בעבר הלא רחוק, רפואה אלטרנטיבית משמעותה הייתה כאלטרנטיבה לרפואה הקונבנציונלית, כיום פחות משתמשים במונח רפואה אלטרנטיבית ויותר במונח רפואה משלימה, שכן הרפואה המשלימה אינה כתחליף לרפואה הקונבנציונלית אלא משלימה אותה.רפואה משלימה כוללת מגוון טיפולים רובם הינם שיטות עתיקות שמקורן ממזרח אסיה כגון הרפואה ההודית, עיסוי יפני והרפואה הסינית, דרום אמריקה כגון עיסוי באבנים חמות, עיסוי לומי לומי ועוד. חלק משיטות הטיפולים מקורן באירופה.

רפואה משלימה – שיטות טיפול

הרפואה המשלימה כוללת בתוכה מגוון שיטות. ישנן שיטות ברפואה המשלימה המתייחסת אל הגוף בלבד וחלק מהשיטות הינן הוליסטיות המתייחסות אל הפיזי הנפשי והגופני כמכלול אחד. טיפולי רפואה משלימה לרוב נעשו בעבר כרפואה מונעת. התפיסה הייתה כי הטיפול ניתן בכל עת על מנת לשמור על איזון ושמירה על  הבריאות, בניגוד למערב שמטפלים באדם רק כאשר הוא חולה. רפואה משלימה אינה מטפלת רק בסימפטומים של המחלה או הגורם המפריע אלא גם מנסים לברר מהם הגורמים לסימפטומים והקשר למצב הנפשי. למשל אולקוס יכול לנבוע מעצבים הנשמרים בבטן ולא יוצאים החוצה, הטיפול במקור הבעיה, ללמוד להוציא ולא לשמור יכול להביא לריפוי או הקלה האולקוס. למעשה מעבר לכך שטיפולי רפואה משלימה מרגיעים ונעימים ניתן למצוא בחלק משיטות הטיפול כטיפול פסיכולוגי. טיפולי רפואה משלימה מתאימים להורדת מתח, עצבנות, עישון ועוד.

רפואה משלימה כוללת טיפול במגע, טיפולי עיסויים כגון עיסוי תאילנדי נעשים עם מגע  הכולל לחיצות, לטיפות וכדומה. לצד אלו ישנם טיפולים ללא מגע כגון רייקי, בטיפול זה המטפל אינו נגוע במטופל או שהוא רק מניח ידיים על הגוף. סוג טיפול זה למעשה עובד אנרגטית על הגוף.

רפואה משלימה  כוללת בתוכה מגוון של שיטות להלן רשימה חלקית של שיטות הטיפול:

רפלקסולוגיה, עיסוי תאילנדי, רפואה סינית, איור וודה, רייקי, נטורופתיה, ארומתרפיה, שיאצו, מדיטציה ועוד.כיום ישנה יותר ויותר מודעות הן לסוגי הטיפולים השונים והן לחשיבותם. טיפולים אלו נמצאים כיום גם בקופות החולים, מסייעות במצבים של כאבים כרוניים, כאשר הטיפול הקונבנציונלי לא עוזר. טיפולי רפואה משלימה ניתנים בקליניקות פרטיות, מרכזי ספא המשלבים מגוון של טיפולים ובתי מלון הכוללים טיפולים כחלק מהאירוח.

טיפולים אלו פועלים כדי לחזק את הגוף ולחזק את המערכת החיסונית, להביא את הגוף לאיזון  כך שהגוף יוכל לטפל בעצמו. טיפולי רפואה משלימה הינם טיפולים נעימים הגישה לרוב היא שינוי התפיסה כלפי המחלה או הגורם המעכב.

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support