אולטרסאונד

אולטראסונד מיילדתי

האולטרסאונד הוא כלי רפואי חשוב ויעיל שמשמש במהלך ההריון לצורך תמיכה רפואית ובדיקות לעובר ולאם. הוא כיום בזמינות רחבה יותר מבעבר . הוא מאפשר מעקב אחר העובר, ההתפתחות שלו וזיהוי בעיות במהלך ההריון.

מהו אולטרסאונד לעובר?

אולטרסאונד מיילדות הוא בדיקת תמיכה רפואית שמבוצעת באמצעות גלי קול גבוהים שאינם נשמעים לאוזן האנושית. במהלך הבדיקה, נשלחים גלים אלו אל הרחם והתינוק, והם מחזירים החזר אלקטרוני שמסייע לרופאים ליצור דימויים של התינוק, לעקוב אחר התפתחות העובר ולזהות בעיות בזמן אמת.

מתי נעשה אולטרסאונד לעובר?

בדיקת הריון מתחילה עם אולטרסאונד בשבוע החמישי עד השבוע השמיני לזהות דופק ושק הריון. המסייע באיתור התינוק ברחם ובזיהוי שלב ההריון.

במהלך ההריון מתבצע מעקב אחרי התפתחות העובר.  הוא משמש גם למעקב אחרי התפתחות תקינה של ההיריון ומצב הרחם. באולטרסאונד ניתן לזהות שינויים בגודל, במשקל, ובתפקודים שלו באמצעות בדיקות תדירות.

במהלך ההריון האישה עוברת סקירת מערכות ראשונה ושניה, המתבצע על ידי רופא לבדוק את התפתחותה עובר, לקבוע את הגודל והערכת המשקל על מנת לוודא שההריון מתפתח באופן תקין.

במידה ויש חשש לבעיות במהלך ההיריון או העובר, כמו גם במקרים של סיכון רפואי,  כגון סכרת הריון או חשש אחר, אולטרסאונד יכול לשמש לאיתור ואישור בעיות.

אולטראסונד מיילדותי נעשה במהלך כל ההיריון, סקירת מערכות ראשונה, סקירת מערכות שניה הבודקות את התפתחות העובר במהלך ההיריון, נבדקות המערכות הפנימיות של העובר, כגון לב, כליות, קיבה, מוח. נבדקים התפתחות תקינה של איברי העובר וקצב גדילה של העובר.

במקרים שיש חשד להתפתחות העובר יעשה אולטרסאונד מיוחד כגון אולטרסואנד אקו לב הועבר, איתור אנמיה עוברית, סקירת מערכות מכוונת ומעקב גדילה אחר העובר.

יתרונות לעובר

אולטרסאונד הוא כלי רפואי מאוד אמין לאיתור ואישור בעיות בתינוק. הדיווח הדיוק והמהירות שבו מסייעים לטפל במהירות בבעיות אם ישנן. הוא תהליך שלא מזיק לעובר ולאם, לכן ניתן לבצע אותו כמה פעמים במהלך ההריון בלי חשש. התמונות שמוצגות באולטרסאונד מסייעות בהבנה טובה יותר על התפקודים וההתפתחות של העובר. הוא יכול לזהות בעיות בעובר או ברחם ומאפשר לפעול בהתאם בהתערבויות שונות.

הוא כלי רפואי חשוב ויעיל בתחום הרפואי. הוא מסייע במעקב אחרי התפתחות העובר, באיתור בעיות, ובהבנת המצב באופן מדויק וברמה הגבוהה ביותר. בעזרתו, ניתן לספק טיפול רפואי מותאם אישית ולשמור על בריאות האם והתינוק מרגע ההריון.

 

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support