טיפולי IVF

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

ההתקדמות המהירה בתחום הרפואה והמדע בכלל, הביאה לפיתוח של טיפולים מתקדמים יותר לבעיות פוריות. אחת מהטיפולים המתקדמים ביותר והמצליחים ביותר הוא טיפול IVF שהוא פרוצדורה של "הפריה חוץ גופית".

IVF או הפריה חוץ גוף, הוא תהליך בו נלקחת ביצית וזרע המבוצעת ההפריה  במעבדה מחוץ לגוף האישה. בה ישנם תנאים ניטרליים ובטוחים המאפשרים להתרבות להתרחש באופן תקין ובהצלחה.

אחת היתרונות הבולטים של IVF הוא היכולת להתמודד עם בעיות פוריות ייחודיות או להתמודד עם בעיות שלא ניתן לפתור בדרכים טבעיות. לדוגמה, אם ישנה בעיה באיכות הזרע, ישנן טכניקות מתקדמות שמאפשרות לבחור זרע ברמה הגבוהה ביותר לשם הפרייה. בנוסף, טכניקות אלו מאפשרות לבחור את העובר החזק ביותר להפרייה במטרה להגדיל את הסיכויים להרות.

התהליך עצמו כולל שלבים רבים, החל מהשגת התרמות ביצית וזרע ועד להשתלת העובר חזרה ברחם.  בראש ובראשונה, טיפול פוריות דורשת תכנון ומעקב רפואי יסודי, וכוללת השקעה של זמן ומשאבים רבים. אך עם כל החידושים והטכנולוגיה, טיפולי IVF  נחשבים לפתרון פוריות מוצלח ותואם צרכי זוגות שמתמודדים עם בעיות פוריות.

כמובן, כל טיפול יש בו יתרות וחסרונות, טיפולי IVF  אינו יוצא מכלל זה. יתרונותיו המשמעותיים כוללים את היכולת לטפל בבעיות פוריות קשות, אך יש לזכור כי הוא אינו תמיד מצליח בכל מקרה. חשוב להבין שלטיפוליIVF  יש גם חסרונות, כמו הוצאות פיננסיות כבדות, פערי הצלחה משתנים והתמודדות עם יתרונות רגשיים ופסיכולוגיים.

בסופו של יום טיפולי IVF הוא כלי רפואי חשוב שמספק לזוגות ולאנשים את ההזדמנות להשגת חלום ההורות. עם ההתקדמות טכנולוגיה והחקר הרפואי, ניתן לצפות לראות יותר פתרונות ושדרוגים בטיפולי IVF שישפרו את היכולת להביא ילדים לעולם.

טיפולי IVF כוללים מספר שלבים שיש לעבור המתחלקים לשלושה חלקים, מתן טיפול הורמונלי לאישה אמצעות זריקות, חלק שני כולל שאיבת הביציות והחלק השלישי החזרת העובר לרחם.

שלב ראשון

ההליך כולל מתן של ספר תרופות שמטרתן מצד אחד להשרות את הביוץ, במטרה לייצור כמה שיותר זקיקים, לקראת סיום הרופא יתן תרופה שמטרתה ליצור את הביוץ.

שלב שני

בשלב זה הרופא המטפל יבצע שאיבת ביציות. שאיבת הביציות לרוב מתבצעת בהרדמה מלאה. לאחר השאיבה הם יעברו למעבדה שם יפרו אותן עם תאי הזרע של בן הזוג  או מתרומה. ובמשך מספר ימים העוברים יתחלקו ויתפתחו, ובהתאם לקצב החלוקה.

שלב שלישי

שלב זה, כולל את החדרת העוברים לרחם. וזאת רק במידה והשלב השני הצליח ויש עוברים המתפתחים בצורה תקינה. לעיתים תתבקש האישה להמשיך בתמיכה הורמונאלית גם לאחר ההחזרה.

לרוב יוחזרו לרחם עובר אחד או שני עוברים אבל לא יותר משני עוברים למניעת הריון מרובה עוברים, לעיתים יוחלט על יותר עוברים וזאת בהתאם להחלטת הרופא ובהסכמת האישה, העוברים שנותרו  מהשאיבה יועברו להקפאה.

 

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support