מעקב הריון

מעקב הריון

הריון הוא אחד הדברים המרגשים בחיים שלנו. אנחנו יוצרים ילד חדש שמגיע לעולם. נשים רבות חולמות ומשתוקקות להיות בהריון, לחוש בתוך בטנן את החיים החדשים שנוצרים. 

כל הריון דורש ליווי של רופאת נשים מקצועית לאורך כל חודשי ההריון ולמעשה עוד בשלב תכנון ההריון – בטרם הכניסה להריון ישנן בדיקות גנטיות שצריך לבצע, בדיקות רפואיות כלליות ולקבל המלצות לתזונה ולחזיוק הגוף, למשל לקיחת חומצה פולית ומינון דרוש של ברזל., ובמהלך ההריון יש לקיים בדיקות סדירות למעקב אחר התפתחות העובר. 

מעקב ההריון אצל רופאת הנשים הוא המקום שבו האישה ההרה צריכה להרגיש שהיא מקבלת את הביטחון שלה בתהליך ההריון, המקום לקבל מידע על כל מה שמטריד, המקום לקבל את האישור שההיריון מתפתח באופן תקין, וגם המקום לבקר את הבייבי בבדיקות אולטראסאונד שונות. 

אבל מעבר לכך, רופאת הנשים מעניקה לאישה ההרה תמיכה רגשית וחיזוק. על פי מחקר שנעשה בישראל, רוב הנשים שנמצאות בהיריון מחפשות רופאת נשים שתהיה בעבורן אוזן קשבת וכתובת להפגת החששות הכרוכים בכל היריון. 


איך לבחור רופאת נשים

יש  נשים שלפני הכניסה להיריון הלכו לרופא נשים קבוע ויש נשים שהחליפו רופאי נשים, מסיבות שונות כמו חוסר עקביות בפנייה לרופא הנשים, כמו המלצות שהגיעו מחברות או בנות משפחה על רופא נשים טוב, כמו מעבר דירה או מציאת רופא קרוב יותר ועוד. עם הכניסה להיריון, נשים רבות מחפשות אחר רופאת נשים קבועה שתלווה אותה לאורך הדרך בתקופת ההיריון 

איך תמצאי רופאת נשים שתלווה אותך בתקופת ההיריון ובהמשך החיים? רופאת נשים היא רופאה שתזדקקי להיוועצות עמה לאורך כל חייך – בהריונות הבאים, בהתאמת אמצעי מניעה קבועים, כאשר עולה בעיה רפואית, לקראת גיל המעבר ועוד. רופאת הנשים צריכה לגרום לך לחוש ביטחון – ביטחון לשתף במה שעובר עליך ובשאלות שמטרידות אותך, שתרגיע אותך כשאין מקום לדאגה, או תסביר ברגישות כשיש צורך להסביר מה קורה. רופאת נשים פרטית שמלווה אותך צריכה להיות גם מקצועית וגם סבלנית. 

כל אישה חווה היריון שונה. אין שני הריונות זהים. בתוך כך, גם כל אישה חווה את תקופת ההיריון אחת בסקלאה שבה בקצה אחד הנשים שזוהרות בתקופת ההיריון ומרגישות "בעננים" ועד הנשים שסובלות וסופרות את הימים עד ללידה. 

 

היריון בסיכון גבוה

היריון בסיכון גבוה הוא היריון שקיים בו גורם מסכן כלשהו בעבור האם או העובר, ועל כן נדרש מעקב צמוד וכן דרישות והגבלות שונות מהאישה כמו תזונה מיוחדת, מעקב בתדירות גבוהה אצל רופאת הנשים ואף מנוחה מוחלטת. בכל היריון, ובמיוחד בהיריון בסיכון גבוה, האישה תרצה להיות סמוכה ובטוחה שהרופאה שתלווה אותה היא רופאת נשים מנוסה, מקצועית ונעימה, שתלווה אותה בצורה הטובה ביותר לאורך ההיריון, ושתהיה זמינה בעבורה במקרים דחופים מעבר לשעות הקבלה.

רופאת נשים פרטית

ישנן נשים שיעדיפו רופאת נשים פרטית, שהן סומכות עליה ומרגישות שהן בידיים בטובות. היתרון של רופאת נשים פרטית הוא הזמינות שלה, שהיא גמישה ולא כפופה לזמני ביקור נוקשים. 

רופאת נשים פרטית יכולה לשנות בעבורך את כל חוויית ההיריון, כך שתרגישי שאת בשקט נפשי ובידיים טובות.

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support