מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים.

רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך של סוכרת הגורמת לנזק של כלי הדם הקטנים ברשתית (רטינה). רקמה זו הממוקמת בחלקו האחורי של העין היא האחראית על העברת האור והמרתו לאותות עצביים המאפשרים לראות.

רטינופתיה אינה מלווה בתסמינים, לרוב התסמינים יהיו הפרעות ראייה קלות שלא ניתן לקשר אותם לבעיה. רק עם התקדמות המחלה, המטופל יסבול מפגיעה בשדה הראייה ואף עלול לגרום לעיוורון. לכן מטופלים חולי סוכרת חייבים להיות במעקב רופאת עיניים.

רטינופתיה סוכרתית עשויה להתפתח כסיבוך הן של סוכרת סוג 1 והן של סוכרת סוג 2. מאחר שחולי סוכרת נוטים לפתח סיבוכים הקשורים בכלי הדם על רקע חוסר איזון ברמות הסוכר בדם, עליהם להיות במעקב אצל רופא עיניים.

סוגים של רטינופתיה סוכרתית

ריטנופתיה סוכרתית לא שגשוגית האופיינית לשלבים הראשונים של הסיבוך, הבאה לידי ביטוי בפגיעה בכלי דם של הרשתית בשל היפרגליקמיה, רמות סוכר גבוהות בדם.ניתן לאסוג ריטופתיה לא שגשוגית שלושה שלבים:

קלה, האופינית בהופעת כלי דם ברשתית. בינונית המאופיינת בכלי דם הכוללים בשטפי דם. ורמה קשה הכוללת זטפי דם רבים בשטח הרשתית.

רטינופתיה סוכרתית שגשוגית (Profilerative Diabetic Retinopathy) מייצגת את השלב המתקדם של הסיבוך. בשלב זה של המחלה נוצרים כלי דם חדשים שאינם תקינים (פתולוגים) מהרשתית לכיוון הזגוגית, כלי דם אלו עלולים לגרןפ נזק חמור לראייה להוביל לסיבוכים, דוגמת היפרדות רשתית משיכתית ועיוורון.

תסמינים לרינטופתיה

  • טשטוש ראייה
  • הפרעה בשדה הראיה
  • הופעת נקודות שחורות או פסים בשדה הראיה
  • לחץ תוך עיני
  • אובדן ראייה

בחירת רופאת עיניים

בחירת רופאת עיניים היא צעד חשוב שיש בעיה בעיניים, אם מדובר בדלקת בעיניים או תחושה של טשטוש בראייה והיכולת לטפל בבעיות עיניים שונות. הראיה חשובה מאוד לאיכות חיים, שאנו נהנים ממנה יום יום, ולכן חשוב לבחור ברופאת עיניים שתענה על כל הצרכים הרפואיים והאישיים שלנו.

הפרקטיקה הרפואית ברפואת עיניים היא תחום מסובך ומאתגר, ולכן חשוב לוודא שהרופאה שנבחרת מוסמכת ומיומנת. יש לבדוק את הרקע האקדמי והמקצועי שלה, כמו כן, לבדוק על תחום ההתמחות שלה ועל הניסיון בטיפול בבעיות עיניים ספציפיות.

בעידן הדיגיטלי שבו כיום יהיה לכם קל למצוא ביקורות והמלצות על רופא עיניים פרטי. ניתן לקרוא ביקורות והמלצות. לקרוא על בעיות עיניים שמהם אתם סובלים וללמוד מעט על התחום ולהכין שאלות לרופאה בעת הפגישה.

בעת הפגישה עם רופאת העיניים, חשוב להתרשם מתחושת הנוחות והביטחון שהיא מעניקה לנו. רופא עיניים שהיא קשובה לשאלותינו ולסבלנית להסביר את ההליך הרפואי ואת האפשרויות הטיפוליות.

ברפואת העיניים, ציוד רפואי מתקדם הוא חשוב ביותר לטובת האבחון והטיפול. חשוב לוודא שבמרפאת עיניים שבה רופאת העיניים מטפלת בכם יש ציוד מתקדם ומעודכן, ושהיא מתעדכנת על בסיס תדיר על הטכנולוגיה החדשה בתחום.

המיקום של מרפאת עיניים יכול להיות גורם חשוב בבחירה. חשוב לוודא שהמרפאה נמצאת בקרבה אליכם, כך תוכלו לחפש מרפאת עיניים בהרצליה, במידה ואתם גרים בעיר הרצליה ובסביבה.

 

שמרו על קשר

כתבות נוספות

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support