קנדידה

קנדידה הינה פטריית שמר הנמצאת באופן קבוע במערכת העיכול, חוסר איזון גורם להתפשטותה של הקנדידה. מאמר זה יעסוק בתסמינים לקנדידה, אבחון קנדידה וטיפול בקנדידה.
קנדידה הידועה בשם קנדידה אלביקאנס הינה פטריית שמר השוכנת דרך קבע במערכת העיכול שלנו, במעי הגס. למרות שלא ידוע מהו תפקידה המדויק, הופעתה בכמויות קטנה במעי הגס אנה גורמת נזק. קנדידה הנמצאת במעי הגס נשלטת על ידי מערכת החיסונית וחיידקים ידידותיים המונעים את התפשטותה.

קנדידה – הגורמים להיווצרותה

קנדידה הנמצאת בצורה לא מאוזנת מתחילה להתפשט, הגורם לחוסר איזון למשל הוא שימוש באנטיביוטיקה הגורם להרס החיידקים הטובים ששמרו על ההתפשטות של הקנדידה, על ידי תחרות על מרחב המחיה במעי הגס ועל ידי הפרשה של קוטלי פטריות כנגד הקנדידה.

הגורמים

שימוש באנטיביוטיקה
מחלות שונות כגון איידס, בלוטת התריס, סכרת ועוד.
טיפולים כימותרפיים
מתח ולחץ נפשי
תרופות סטרויאידיות
גלולות למניעת הריון
חוסר איזון הורמונאלי
תזונה העשירה בפחמימות, סוכרים ושמרים שמהם ניזונה הקנדידה.
פעמים רבות טיפול בקנדידה באמצעות אנטיביוטיקה גורמת נזק ולמעשה מסייעת לקנדידה להמשיך ולשגשג, האנטיביוטיקה הורסת בגוף את החיידקים ה"טובים" וחושפת אותנו לזיהומים נוספים, דבר היוצר מעגל קסמים הגורם לגוף לא להיות מחוסן באופן טבעי נגד זיהומים שונים ויותר מכך מסייע לקנדידה לשגשג.

תסמיני קנדידה

התסמינים  משתנים מאדם לאדם, אך לרוב התלונות הם: עייפות כרונית, כאבי ראש, חולשה, כאבים בחזה, תאבון לסוכרים וללחם, תחושת התנפחות בבטן והופעת גזים לאחר הארוחה, עצירות, זיהומים בדרכי השתן, כאבי מרפקים ועוד.

אבחון קנדידה

האבחון מתבצע באמצעות לקיחת דגימה צואה, משטח גרון, משטח וגינאלי, משטח אוזן עור או ליחה, ביחד עם תשאול של המטופל.טיפול בקנדידה

הרפואה הקונבנציונלית מזהה כיום תופעות שונות של קנדידה, אך לרוב הטיפול מתרכז בסימפטומים ולא בפטרייה עצמה. הרפואה הקונבנציונלית מציעה מגוון של טיפולים בעת הופעת פטרייה בנרתיק, בעור או בציפורניים, הכולל משחות, נרות ותרופות קוטלות פטריות.

טיפול טבעי בקנדידה

ברפואה הטבעית הטיפול  הוא לא רק בסימפטומים של המחלה אלא גם בהופעת הקנדידה. טיפול טבעי בקנדידה כולל שילוב של מספר טיפולים הכוללים פגיעה בקנדידה ושיקום פלורת המעיים למניעת התיישנות של קנדידה במעי הגס. הטיפול נעשה באמצעות תרופות טבעיות כגון: מי כסף הפוגעים פגיעה ישירה באנזים החיוני לתפקוד פטריית הקנדידה. שיקום פלורת המעיים באמצעות פרוביוטיקה, תזונה נכונה, הכוללת הימנעות של פחמימות סוכרים, שמרים מוצרי חלב, אלכוהול, צבעי מאכל וחומרים משמרים וטיפול באמצעות תוספי מזון חיוניים.

שמרו על קשר

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support