תזונה

אורח החיים המהיר והאינטנסיבי לא תמיד מאפשר לנו לאכול בריא או להקפיד על סדר הארוחות. פעמים רבות אנו מוצאים עצמנו אוכלים משהו בחוץ או שבעים משטויות שאכלנו במהלך היום.

הגוף שלנו על מנת ליצור אנרגיה חייב את כל מרכיבי התזונה. אורח חיים בריא מורכב מתפריט מאוזן הכולל את כל מרכיבי התזונה וצריכת קלוריות במדיה המתאימה לנו. פירמידת המזון כוללת את כל אבות המזון ואת הכמות היחסית המומלצת, היא מקלה בכך שהיא מחלקת את המזון לפי אבות המזון וההמלצה היומית.

מהי קולריה?

המזון הוא הדלק של הגוף ולכל סוג מזון יש את כמות האנרגיה שהיא מפיקה לגוף. קלוריה הינה יחידת אנרגיה. קלוריה נמדדת בקילו, כלומר כמות האנרגיה הנדרשת לחימום קילוגרם מים במעלה אחת. לכל אחד מאבות המזון יש חלק קלורי אחר במזון. מדידת קלוריות נעשית באמצעות מכשיר מדידה הנקרא קולירמטר.

דיאטה

תזונה נכונה חיונית לבריאות ולהתפתחות שלנו. חשוב שילדים יאכלו באופן מסודר את כל אבות המזון הכרחיים לגדילה והתפתחות תקינה של המערכות בגוף.
רבים מניחים שהמושג דיאטה היא ירידה במשקל, אך למעשה מדובר בבניית תפריט מאוזן.
ירידה במשקל מחייב תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון. דיאטה מאוזנת כוללת את כל אבות המזון וצריכת הקלוריות המומלצת לירידה. דיאטה מאוזנת תמנע איבוד של חלבונים, ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף. עם זאת ישנן דיאטות בזק המתאימות לתקופות קצרות המסייעות להיפטר מקילוגרמים מיותרים. דיאטות מוכרות הן דיאטת HCG, דיאטת כרוב.

כחלק משמירה על אורח חיים בריא חשוב לעסוק בפעילות גופנית לפחות פעמיים בשבוע. מומלץ תמיד לבחור ללכת ברגל אם הדבר אפשרי או לעלות במדרגות.

שמרו על קשר

צניחת עפעפיים
בריאות

צניחת עפעיים

צניחת עפעפיים היא מצב שבו העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון. בגלל העפעף הנפול נחסם חלקו העליון של שדה הראייה באותה העין. העפעף בעין בעל חשיבות לשמירה על לחות העין.

קרא עוד »

תזונת תינוקות

האכלת התינוק בשנה הראשונה תינוק שנולד הנקה היא הדרך הטובה ביותר להזנה. יש להניק ללא תוספת של נוזלים או תוספות מזון אחרות עד לגיל חצי שנה. חלב האם כולל את

קרא עוד »
חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה
כושר

חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף VIBRO SHAPE

חגורה חשמלית מתכווננת המיועדת לסייע בהרזיה ובחיטוב הגוף     חגורה לסיוע בהרזיה וחיטוב גוף 2suprize, דגם VIBRO SHAPE מכשיר המיועד לסייע בחיטוב אזורים שונים של פלג גוף התחתון והעליון: פשוט עוטפים

קרא עוד »
טיפול בהזעת יתר
בריאות

הזעת יתר – מה עושים עם זה?

כאשר הזעת יתר מהווה בעיה הפוגעת באיכות החיים, חשוב לבדוק מהן אפשרויות הטיפול ולמצוא טיפולים אפקטיביים לבעיה. הזעת יתר יכולה להיות לא נעימה ולגרום לאי נוחות פיזית ורגשית. תחושת הלחץ

קרא עוד »
טיפולי IVF
הריון

טיפולי IVF

התחושה המופלאה לקבל את הבשורה שאת בהיריון היא חלום של נשים רבות המנסות להיכנס להיריון, אבל לחלק מהנשים הבשורה על היריון עוברת בדרך קשה של טיפולי פוריות עד ההיריון המיוחל.

קרא עוד »
רטינופתיה סוכרתית רופא עיניים פרטי
עיניים

מהי רטינופתיה סוכרתית

רטינופתיה סוכרתית  היא מחלה מסוכנת הפוגעת בעיניים שללא טיפול עלולה לגרום לעיוורון. רטינופתיה היא מחלה שהיא תופעת לוואי של סוכרת וחשוב לטפל בה אצל רופאת עיניים. רטינופתיה סוכרתית היא סיבוך

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support